Wrocław zdjęcia - galeria fotografii poświęcona stolicy Dolnego Śląska.
Wrocław Zdjęcia - Artykuły
Czasami budowle z pozoru nieciekawe i mało interesujące, przy bliższych oględzinach potrafią nas zaskoczyć i wprawić w osłupienie. Jedną z takich perełek jest kościół na ulicy Kazimierza Wielkiego. Przycupnięty pomiędzy bryłą szkła i stali nowoczesnego biurowca, a sypiącą się kamienicą jest niepozorny i nijaki. Natomiast w środku zachwyca swoją niesamowitą lekkością, świetlistością i prostą elegancją. Przeczytaj o kościele Opatrzności Bożej we Wrocławiu.
Był jednym z najwybitniejszych rzeźbiarzy na Śląsku. Mimo, że pochodził z Bawarii, to z Breslau związał się na większość część swojego życia i to właśnie w tym czasie, powstały jego najwspanialsze dzieła. Przeczytaj wiecej o Theodore von Gosen.
Czy zwrócili Państwo kiedyś uwagę na ciekawą rzeźbę znajdującą się przy gmachu Muzeum Narodowego we Wrocławiu? To "Alegoria rybołówstwa", około 3 m wysokości kompozycja, która od dawna intrygowała mnie swoją formą ... Rzeźba Alegoria Rybołówstwa.
Wysyłając list pocztą zastanawiamy się kiedy dotrze do celu, chociaż właściwie to nawet nie "kiedy?", tylko "czy dotrze?". Przed wojną wysłany rano z Wrocławia list docierał do Berlina wieczorem tego samego dnia. Ale były to inne czasy i inni ludzie. Gdyby ktoś mi to teraz powiedział... Przeczytaj o Muzeum Poczty Polskiej we Wrocławiu
Podziwiamy architekturę, freski, płaskorzeźby nie zaprzątając sobie głowy tym co się dzieje na wysokości naszego obuwia. Nie zdajemy sobie sprawy, że tam również może zdarzyć się coś interesującego, na co zwykle nie zwracamy uwagi. Zobacz co mają wspólnego ... Wrocław i krasnale
Wrocław ma bardzo ciekawą historię. Na jej kształt miały wpływ cztery państwa - Polska, Czechy, Austria i Prusy. Miało to swoje odzwierciedlenie w godle miasta, które zmieniło się cztero krotnie. Pierwszy herb pochodzi z odcisku wielkiej pieczęci miejskiej z 1292 roku. Przedstawia kroczącego... Czytaj więcej o herbie
Jednym z najładniejszych miejsc we Wrocławiu jest położony w centrum miasta rynek. Otoczony z czterech stron kamienicami tworzy niesamowity klimat spokoju i harmonii. Wśród wielu ogródków każdy znajdzie dla siebie miejsce by w spokoju i w odpowiednim towarzystwie miło spędzić czas.
W pradawnych czasach bezkresnych lasów, pełnych dzikich zwierząt i niezgłębionych borów między ówczesnymi państwami kwitł handel. Powstawały szlaki, którymi niewielkie karawany kupieckie przewoziły cenne towary. Na przecięciu dwóch takich szlaków, w dogodnym przejściu rzeki Odry powstała osada.